Oyunu oynayabilmek için tarayıcınızın bildirim ayarlarına izin vermeniz gerekmektedir. Ayrıca Avast, Mcafee vb antivirüs programlarınızı devre dışı bırakmanız önerilmektedir.

En İyi Batak Nasıl Oynanır, Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Özellikle arkadaş grupları arasında oynanan iskambil oyunları içerisinde batak oyununun çok özel bir yeri vardır. Gerek lise gerek üniversitelerde öğrenciler mutlaka batak oyununu duymuş ve batak oyununu oynamıştır. Özellikle arkadaş toplanmalarında keyifli vakit geçirirken çok eğlenilen batak oyununda başarılı olmak da çok önemsenir. Hatta başarılı batak oynamak için taktikler bile belirlenir.

Profesyonel Batak Nasıl Oynanır?

Batak oyunu bir deste iskambil kâğıdı ve dört kişi ile oynanan bir kâğıt oyunudur. Kendi içerisinde kuralları olan bu oyunun kurallarına hâkim olunduğunda ise oyun çok keyifli bir hal alır. Peki, Batak nasıl oynanır?

Genel olarak Batak nasıl oynanır merak ediyorsanız oyunun oynanışından şu şekilde bahsedebiliriz:

Kendi içerisinde farklı çeşitleri olan Batak oyunu; İhaleli, Eşli veya tekli oynanabilen kâğıt oyunudur. Genellikle Batak oyununda koz maçadır. Batak bu yüzden genelde ‘’Koz Maça’’ şeklinde de isimlendirilir.

9, 11 ya da 13 el şeklinde oynanır.

Her bir oyuncuya, saat yönünün tam tersine doğru olacak şekilde birer birer 13 tane kart verilir. Her oyuncu, aldığı kartların büyüklüğüne göre ne kadar yani kaç el alabileceğini aşağı yukarı tahmin eder ve oyunun en başında tahminini puan tablosuna yazdırır.

Bütün oyuncular tahminlerini yazdırdığında oyun başlar. Oyuncular tahmin ettiği el sayısını yazdırabileceği gibi eğer ki eli iyi değilse el almaz diyebilir. El almaz derse eğer oyun boyunca o oyuncunun hiçbir eli almaması gerekir. Sıklıkla küçük kâğıtlar geldiğinde el almaz hamlesi seçilir.

Yazdırdığı tahmini sayıya yaklaşamayan oyuncu batar. Eğer ki yazdırdığı tahminden 3 fazlasını alan ya da el almaz demiş olup yine de el alan oyuncu da batar.

Batak Oyununda Nasıl El Alınır?

Kartlar, büyük sayıdan küçük sayıya doğru şu şekilde dizilir;

A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2

Kâğıdı oyunculara dağıtan oyuncunun sağında yer alan oyuncu masaya kartı atarak Batak oyununu başlatmış olur.

İlk turda ya da diğer adıyla ilk elde asla maça yani koz masaya atılmaz. Atılan iskambil kâğıdı sinek, kupa veya karo şeklinde olmalıdır.

Bu kuralın uymadığı tek durum A, K, Q kartlarının bir seri biçiminde bir oyuncuda olduğu durumdur. Seri biçimindeki kartların tamamı sırayla çıkarılmak suretiyle maça masaya ilk elde atılabilir.

Yukarıda genel özelliklerinden bahsedildiği üzere Batak, belirli kuralları olan çok keyifli bir kâğıt oyunudur. Online Batak oyunu Çanak Batak ile Batak oynamak için dışarı çıkmanıza gerek yok. Oyunu hemen indirebilir, evinizin konforunda hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Pratik yapmak ve en iyi batak nasıl oynanır sorusunun cevabıdır. İyi bir Batak oyuncusu olmak çok iyi bir gözlemci olmak ve çok pratik yapmakla mümkün olabilir.

O yüzden iyi bir Batak oyuncusu olmak isteyene verilebilecek en güzel tavsiye online Çanak Batak oyna olacaktır.

Çünkü bu online Batak oyunu ile hem farklı kullanıcılardan oyun taktikleri öğrenip hem de pratik yapabilirsiniz.

Ücretsiz bir şekilde Batak oynamak için yapmanız gereken tek şey online Batak oyunu Çanak Batak’ı indirmektir. Çanak Batak oyna, eğlenmeye şimdi başla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir